DOŚWIADCZENIE

STULECIE FIRMY CAFES CORNELLA
EST. 1920

1920
Firma została stworzona w miejscowości Girona przez braci Narcís i Pere Cornella, którzy to otworzyli pierwszą palarnię kawy w Gironie, która szybko stała się głównym dostawcą kawy w regionie.

1954
Do spółki wchodzi syn Pere Cornella i Pruja. Po wejściu w życie nowych przepisów dotyczących sprzedaży pakowanej kawy firma Cafes Cornella nabywa drugą maszynę automatyczną do pakowania kawy na terenie Hiszpanii.

1980
Wraz z Pere Cornella i Valls w spółce zaczyna działać trzecie pokolenie.

1984
Firma zmienia siedzibą na Fornells de la Selva, gdzie otwiera halę przemysłową o powierzchni 2000 m2, pozwalającą na całkowitą automatyzację procesów produkcji, w której odbywają się procesy palenia, mieszania i pakowania hermetycznego wszystkich produktów i gdzie znajduje się laboratorium analityczne, którego zadaniem jest rozwijanie nowych metod palenia.

OBECNIE
Wynik 25 milionów serwowanych filiżanek kawy Cafes Cornella w skali rocznej jest owocem stuletniej pracy i wiedzy nabytej przez trzy pokolenia rodziny. Nasza firma, dysponująca instalacjami w Gironie, Barcelonie i Madrycie oraz eksportująca produkty do ponad 12 krajów, jest firmą dynamiczną, kreatywną i wykazującą młodego ducha i nieustannie dąży do zaspokojenia potrzeb klientów i udoskonalenia smaku kawy.

2020
Stulecie firmy Cafes Cornella.